Haber

Çankaya’da Yatırımlara Devam

Çankaya Belediyesi’nin daha önce temelini attığı ancak ülke genelindeki fiyat artışları nedeniyle 2022 yılında durma noktasına gelen inşaatlarda çalışma başlatıldı. İnşaatı devam eden Kırkkonaklar Çankaya Rezidans ve Metin Oktay Mahallesi’nde yapılan Güneş Gündüz Bakımevi 2023 yılında hizmete girecek.

Çankaya Belediyesi, Şubat ve Mayıs 2022 tarihlerinde Resmi Gazete’de yayımlanan 5203 ve 5546 sayılı genelge kapsamında temeli atılan ancak ekonomik nedenlerle inşaatı durdurulan binaların üretimini Cumhurbaşkanı Kararı ile yeniden başlattı. .

Türkiye’de ve dünyada hammadde temini ve tedarik zincirlerinde meydana gelen aksamalar ve beklenmedik olaylar nedeniyle 5203 Sayılı Genelge’nin 9. emtia fiyatlarındaki artışlar, Kırkkonaklar Çankaya Evi’nde yapı malzemeleri tedarik ediyor. iş devam ediyor 5546 sayılı Genelge’nin 2/3. maddesine göre yapımına son verilen Karapınar Çankaya Evi ve Karapınar Gündüz Bakımevi’nin inşaatlarına 2023 yılında yeniden ihale edilerek devam edilecek.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA AÇILAN BÜYÜK PROJELER

Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırım planını hayata geçirerek Çankaya’ya kalıcı eserler kazandırdıklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yapımına ihale ile başlanan ancak inşaat nedeniyle yarım kalan Çankaya Evi ve kreşlerin yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. ekonomik şartlar yeniden başladı. Her şartta her koşulda zorlandıklarını ve Çankayalı’nın olanı geri getirmeye devam ettiklerini dile getiren Önder Taşdelen, “Çankaya yeni hizmetler ve projelerle Türkiye’nin en güzel ilçesi olma yolunda ilerliyor. . Bunun için kar kış fark etmeksizin tüm imkanlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılışlarımız ve temel atmalarımız yıl sonuna kadar devam edecek. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında en büyük projelerimizi hizmete sunacağız. 23 Nisan 2023’te Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nı, 13 Ekim 2023’te Abidin Paşa Köşkü Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni hizmete açacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu