Ekonomi

Soma OSB için toplandılar

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı’na katılmak üzere Soma’ya giden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Soma Cumhuriyet Başsavcılığı, Soma Adalet Komisyonu Başkanlığı ve Soma 301 Madencileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yaşar Karadeniz, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Soma Belediye Başkanı Ali Tulum ve müteşebbis heyet üyeleri katıldı.

Yeni seçilen Ticaret Odası üyelerinin görev değişikliğinin görüşüldüğü toplantıda 2023 yılı tahmini gelir-gider bütçesi değerlendirildi. Toplantı Denetim Kurulu Ara Raporlarının görüşülmesi, Girişimci Kurul ve Yönetim Kurulu 2023 yılı huzur hakkı ücretlerinin görüşülmesi, Soma Organize Sanayi Bölgesi’nde istenecek imar durumu, yapı ruhsatı, binanın kullanım durumu, işyeri açma fiyatları, arsa tahsis bedelinin değerleme katsayısının 2023 yılında geçerli olacak. Artırılması hususlarının görüşülmesi ile son buldu.

Vali Karadeniz’den ziyaretler

Vali Yaşar Karadeniz, Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı’nın ardından Soma Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Mehmet Vidinel ve Soma Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed İkbal Çelik’i ziyaret etti.

Daha sonra Vali Karadeniz, Soma 301 Madencileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden 301 madencinin acısını olayın ilk günü olduğu gibi yüreklerinde hissettiklerini belirten Vali Karadeniz, “Devletimiz maden şehitlerimizin ailelerinin yanında olmaya devam edecek. .” söz konusu. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu